FAQ

Otázky a odpovědi

FAQ

  • Co je to 3 peaks challenge?
  • Výzva 3 vrcholů je unikátní individuální výzva pro všechny sportovce, kteří se nemají v současné situaci kde "vybít". Žádná z tras není organizovaná, každý účastník výzvy jde na vlastní pěst a snaží se překonat sám sebe a všechny ostatní, kteří zkusili stejnou trasu.
  • Jak se můžu zúčastnit?
  • Stačí dorazit do Koutů nad Desnou, s nabitým telefonem se vydat na trasu naší výzvy a zaznamenat svůj pohyb do sportovní aplikace Strava. 
  • Kolik mě to bude stát?
  • To záleží na tom, odkud a jak pojedeš na místo startu. Více výdajů tě nečeká. Nemůžeme po tobě chtít peníze za to, že se jdeš projít do hor.
  • Proč musím mít záznam v aplikaci Strava?
  • Aplikace nám umožňuje přehled o tom, kdo se na trasu vydal a kdo ji dokončil. Kromě tohoto můžete sami po dokončení vidět, jak si vedete oproti jiným účastníkům.
  • Co když budu potřebovat sejít z trasy?
  • Pokud si potřebujete odskočit do lesa, chcete se podívat na výhled na druhé straně kopce nebo budete mít jiný důvod k tomu, aby jste trasu "opustili" - pozastavte si aktivitu na vašem GPS zařízení. V moment kdy budete chtít na trase pokračovat se vraťte na místo, kde jste záznam pozastavili a znovu jej spusťte. Trasa se bude opět zaznamenávat od místa, kde byla naposledy uložena. Tato pauza bude samozřejmě započtena do vašeho celkového času. Pokud tedy jdete po rekordu, zkuste se těmto pauzám vyhnout :-)

Jak zaznamenat trasu do aplikace Strava

Ke splnění výzvy po vás budeme potřebovat, aby jste měli trasu zaznamenanou a uloženou na sportovním portálu Strava. Pokud nevíte jak na to, připravili jsme si pro vás stručný návod. Pozor, tvoje aktivita musí být veřejná, jen tak půjde dohledat. Díky!

Stáhněte si aplikaci Strava do vašeho chytrého telefonu. V Google Play najdete pod názvem Strava.

Do aplikace se zaregistrujte. Doporučujeme použít účet na Facebooku, ale můžete i přes účet Google, nebo váš e-mail.

Kliknutím na tlačítko RECORD ve spodní liště se přesunete do záznamu aktivity. Je potřeba mít zaplou GPS a povolit aplikaci přístup k ní.

Zvolte si, kterou aktivitu chcete zaznamenat. Pro běh/turistiku zvolte prosím RUN pro kolo RIDE.

Záznam spustíte tlačítkem START. Je důležité, aby se vám aplikace po uzamčení telefonu nevypínala, to by mohlo záznam přerušit.

Pokud již vlastníte jiné GPS zařízení k záznamu trasy, jděte do nastavení (ozubené kolečko v pravém horním rohu v záložce Profile) a klikněte na LINK OTHER SERVICES.

Zde zvolte variantu CONNECT A DEVICE TO STRAVA.

Zvolte, které zařízení používáte. Pro více zařízení klikněte na SEE MORE DEVICES.

Dále postupujte podle instrukcí. Aktivity se po spárování budou automaticky přenášet do Strava.